5 kroků k motivaci pro kreativitu

Ať už je to malování obrazů podle čísel, vyšívání, pletení svetrů, zpěv, hraní na hudební nástroj, nebo třeba i rozečtená kniha, kterou jste odložili a nemůžete dočíst či jakákoliv jiná volnočasová činnost, jak si udržet motivaci pro tvoření a kreativitu?

Možná to znáte, prvotní nadšení se do něčeho pustit, věnujete se tomu, cítíte se skvěle, jenže pak zapomenete, máte práce nad hlavu a na váš oblíbený koníček není čas. Cítíte možná malinko vinu, že netvoříte, která prohlubuje odkládání znovu začít i přesto, že danou aktivitu máte moc rádi. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven a najít znovu inspiraci, motivaci a chuť tvořit? Pojďme se spolu podívat na jednoduchých 5 kroků:

 

1. Inspirujte se kolem sebe

Ať už je váš koníček v jakékoliv oblasti, inspirujte se všude kolem sebe. Hledejte inspiraci na tvorbu, která vás motivuje a vyvolává ve vás pozitivní pocity.

V malování je to třeba hledání nových krásných motivů, které si můžete podle čísel vymalovat, motivovat vás může také vidina dokončeného obrazu na zdi, nebo obraz který můžete darovat jako dárek pro někoho vám blízkého. Internet je plný spousty krásných obrázků, děl, fotografií, stačí mít oči otevřené novým nápadům!

 

2. Stanovte si konkrétní čas tvorby

Vyhraňte si čas pro sebe, nastavte si svůj vlastní vnitřní rozvrh podle vašich potřeb. Dejte si třeba kreativní hodinku každé úterý v 18 h, mozek si tak zafixuje tuto činnost pro specifický čas a vy se tak svému koníčku můžete pravidelně věnovat tak, jako byste docházeli někam na pevně danou lekci či vyučovací hodinu. Dáte tak svému času řád a strukturu. 

 

3. Někdy stačí prostě začít

Občas stačí jednoduché pravidlo – znovu začít. I když se vám nechce, máte výčitky, předsudky, odhoďte veškeré tyto negativní pocity a jen začněte. Uvidíte, že si proces znovu zamilujete. Zkuste jednoduché pravidlo, napočítejte do tří, na tři vstaňte a bez delšího přemýšlení a rozmýšlení se pusťte do dané činnosti. Malování podle čísel je skvělé v tom, že si stačí vzít pouze jednu barvu a vybarvit veškerá políčka podle čísla, kde má daná barva být. Začínání je proto snadné, jelikož víte, co máte dělat a můžete si zvolit oblast k vybarvení podle nálady i času.

 

4. Obklopte se tím

Je váš cíl více malovat? Nechte si vyndané barvy a štětce na stole, který máte běžně na očích. Je váš cíl dočíst knihu? Nechte si ji na nočním stolku a večer jděte do postele o půl hodiny dřív a věnujte se čtení. Optimalizujte svůj prostor ke svému prospěchu. Toto můžete aplikovat také na jiné oblasti vašeho života pro jeho zjednodušení.

 

 5. Inspirace na Maluješ.cz

Nezapomeňte, Maluješ.cz nabízí širokou škálu motivu k vymalování podle čísel, které si zamilujete! Nechte se inspirovat, co si můžete doma sami vytvořit! 

Bez názvu-5

ANDĚLÉ OD LENKYKOTĚ NEBO TYGRŽENA S MNOHA BALONKY U EIFFELOVKYMALÝ PRINC A HOLUBICE