JOSEF LADA NA MALUJES.CZ

Zdravím Vás naši milí malíři,

připravujeme pro Vás kolekci obrázků od Josefa Lady....

Hrátky s čertem, Kocour Mikeš, O chytré kmotře lišce, Dobrý voják Švejk…není člověka, který by na první pohled nepoznal díla Josefa Lady.

Málokterý náš malíř, ilustrátor, scénograf a spisovatel se může pochlubit tak rozsáhlým dílem jako Josef Lada, který si svým jedinečným stylem malby vysloužil titul národní umělec.

Josef Lada se narodil v krásném zimním předvánočním období 17. prosince roku 1887. Jako malíř samouk se vypracoval mezi naše nejuznávanější umělce, o čemž dnes už snad ani nikdo nemůže pochybovat.

Jako malý chlapec upadl a poranil si oko, na které už pak neviděl. Chybějící prostorové vidění, jednoduchost linií a živé barvy tvoří dojem dětské  kresby, což však dodává  jeho obrazům a ilustracím jisté kouzlo. Právě díky atmosféře čišící z obrazů právem vzniklo například slovní spojení „Ladovská zima“, pod kterým si každý hned vybaví kopce sněhu, zachumelené chaloupky, kostelíky a sáňkující děti. Jeho tvorba oslovila a stále oslovuje naprosto každou generaci od 3 do 99 let. Počet jeho obrazů dnes už ani nikdo nespočítá, léta uváděné číslo 400 už je mnohem vyšší, jelikož každý rok můžeme i kvůli nově objevené variantě jeho díla přidat další a další položku. Daleko rozsáhlejší jsou jeho ilustrátorské práce, kdy udávané číslo dosahuje na 15 000 děl.

Ilustrace se stala tak oblíbeným obrazovým zpracováním, že jej můžeme vidět v knihách pro děti i dospělé, novinách či časopisech. Kupříkladu Ladovo zobrazení zimy je velmi oblíbeným motivem vánočních pohledů či poštovních známek. Jeho obrazy a kresby jsou tak unikátní, že kupujeme nová a nová vydání jeho knížek, věšíme si na zdi kalendáře nebo obrazy, a právě proto jsme se rozhodli, že Vám umožníme nechat se vnést do jeho ilustrací pomocí našeho malování podle čísel.

V nabídce máme tyto motivy, nabídku budeme rozšiřovat :

TICHÁ NOC

PONOCNÝ

JARO NA VSI

JARO

HUSOPASKA

PODZIM

 Těmito motivy Vám přinášíme možnost vyzkoušet si, jaké je to být tímto váženým umělcem, a pomoci našich obrazů a barev na motivy kreseb Josefa Lady vdechnout život do některé z ilustrací tohoto umělce.

Zdravím Vás z Maluješ

Vaše Pavla