MALOVÁNÍ PROTI STRESU

Naši milí malíři,

PŘEDSTAVUJEME VÁM MALOVÁNÍ PROTI STRESU novinku na Maluješ.cz

Mandala znamená kruh nebo dokonce magický kruh. Je to nadkulturní symbol jednoty a rovnováhy a provází nás od pradávna. Mandaly zacházíme všude kolem sebe, v přírodě (vločka sněhu, letokruhy), zárověň mandala představuje nekonečno, kterým je definován vesmír.

Malováním aktivujete různé části mozku, které souvisí nejenom s motorikou, ale také smyslovým vnímání a tvořivostí. Svými specifickými vibracemi pomáhají s harmonizací čaker, tedy i léčbou psychických a fyzických obtíží.                                                                   

                     images (5) 

                     Carl Gustav Jung

Věděli jste, že vybarvování omalovánek a různých tvarů (především mandal) použil jako relaxační techniku již známý psycholog Carl Gustav Jung? Profesor Jung napsal o mandalách knuhu - Mandaly. Obrazy z nevědomí. 

Víme, že by si měl každý namalovat svou vlastní mandalu, ale ruku na srdce, kdo z nás má na to trpělivost, odvahu a možná i čas? Pojďme začít vymalováváním mandal a možná časem dojdeme k tomu, že budeme vytvářet vlastní díla od A do Z .         

Výběr barev je pro mandalu zásadní. Každý, kdo mandalu maluje, je veden svým vlastním pocitem, a proto si barvy musíte vybrat sami. 

 Barvy si můžete vybrat ZDE.

Doporučené množství kalíšků:
na obraz: 40x40 a 50x50 doporučujeme alespoň 13 kalíšků (3ml)  
na obraz: 60x60 a 70x70 doporučujeme alespoň 17 kalíšků (3ml)  
na obraz: 80x80 doporučujeme alespoň 22 kalíšků (3ml)  

Obdržíte: Potištěné plátno (šedý potisk - nebarevný) a  základní sadu štětců. Plátno si můžete nechat vypnout na rám a nebo Vám ho pošleme srolované.

Mandala vytištěna na plátně vypadá takto: 

MANDALA1

(obrázek je pouze ilustrační)

 

Malujeme proti stresu, a tak se hlavně bavte :)

Vaše Pavla