Malujes – malování podle čísel základní principy

Kousek po kousku, číslo po číslu, barva po barvě - to je malování podle čísel, způsob odpočinku, který si zamilujete. Stačí dodržet pár základních principů a tipů a krásný výsledek je zaručen!

Malování podle čísel nás učí, jak se stát lepšími malíři. Naučí člověka vnímat barvy, tahy štětců a zcela odlišnou techniku. Může motivovat k další tvorbě vlastních obrazů, jelikož nám ukáže, že namalovat krásný obraz lze. 

Malování obrazů podle čísel je pro všechny úrovně malířů – hodí se skvěle i pro úplné začátečníky, kteří si chtějí malování vyzkoušet a posunout se v něm dál. I pokročilejší malíři v něm ale mohou najít spoustu nových věcí, mohou vyzkoušet jiný styl malování, osvojit si novou techniku či práci s barvami. 

Tento způsob tvorby není jen pro ty nejmenší, ale naopak ho mohou velmi ocenit právě dospělí, kteří si chtějí odpočinout nebo posílit svojí kreativitu tvůrčí prací. Finálním výsledkem si pak dotyčný může ozdobit svůj obývací pokoj, ložnici, nebo obraz darovat dárkem svým nejbližším a potěšit je tak vlastnoručním výtvorem.

 

Jaké tipy musí člověk při malování podle čísel dodržovat? Pojďme se podívat na tyto základní principy.

Myslíte si, že malování podle čísel jsou pouze jakési omalovánky? Opravdu tomu tak není. Jeden stejný motiv může ve finále vypadat úplně jinak u dvou různých autorů, do každého malování člověk vkládá svoji osobitost a namalovat opravdu povedený obraz chce cvik. Uvidíte, že vaše obrazy dostávají časem nový rozměr, že i bez malování podle čísel budete schopni sami namalovat obrazy, které jste předtím nezvládli, jen díky osvojené nové technice pomocí malujes.cz – malování podle čísel.

 

  • začněte jednou barvou, kterou vymalujete všechna příslušná políčka, ušetříte tím čas stráveným nad mytím štětců
  • vždy začínejte malovat barvou od největší plochy a pokračujte k té nejmenší
  • pro zabránění rozmazání obrazu, můžete začít malovat od shora a pokračovat směrem dolů
  • začněte od nejtmavších barev a pokračujte k nejsvětlejším odstínům (nebo naopak od nejsvětlejších po nejtmavší)
  • nezapomeňte pořádně zavřít barvy a chránit je tak proti vyschnutí
  • po každém malování štětce umyjte vodou a nechte uschnout na další použití

 pexels-andrea-piacquadio-933255