Načerpejte inspiraci - aktuální výstavy Praha

Ať už jste věrní milovníci umění, nebo se v umění teprve začínáte orientovat, v dnešním článku bychom vám rádi představili ty nejzajímavější výstavy, které nyní můžete v Praze navštívit! Podpořte svoji kreativitu a načerpejte inspiraci pro váš příští výběr obrazu Maluješ - malování podle čísel!

art-gallery-4674319_1280 

Stálá výstava Andyho Warhola na Staroměstském náměstí – Central Gallery

Přijďte se podívat na ikonické práce současného umění pop artu od A. Warhola do Central Gallery na Staroměstském náměstí 15. Jedná se o stálou výstavu a za vstupné zaplatíte od 120- 900 Kč. Mimo jiné zde najdete také expozice secesního českého malíře Alfonze Muchy nebo slavná surrealistická díla Salvadora Dalího. Otevřeno je zde od pondělí do neděle – o víkendu navíc s prodlouženou dobou!

 

Muzeum Smyslů

Přes 50 exponátů nabízí výstava Muzea Smyslů. Přijďte zažít místnost vzhůru nohama, ležení na hřebících nebo hlavu na talíři! Za vstupenku zaplatíte od 179 Kč do 299 Kč, děti do 5 let mají návštěvu zcela zdarma. Otevřeno je od pondělí  až do neděle 9-20 h! 

 

Galerie Rudolfínum

V Galerii Rudolfínum na Alšovo nábřeží 12 na Praze 1 naleznete nově výstavu s názvem Unplugged (13.8.-29.11.2020). Výstava je zaměřena na minimální využití energie na transport a výrobu projektů a na ruční výrobu, umělcům dokonce byly poskytnuty ke zhotovení děl prostory galerie zdarma. Výstava se pořádá jako podnět pro ,,enviromentální uvažování‘‘ postoj, který hledá rovnováhu mezi přírodními a kulturními entitami. Galerie se tento enviromentální projekt snažila podpořit svou činností – snížila výkon klimatizace, zavedla ruční výrobu katalogů, bannerů nebo využitím denního světla k osvětlení. Výstavu můžete navštívit od úterý až do neděle od 10-18 h s výjimkou čtvrtka, kdy je otevřeno až do 20 h), pondělky bývají zavřené.

 

Veletržní palác

V prvním patře Veletržního paláce probíhá expozice sochaře a malíře Kurta Gebauera (od 6.3.2020- 10.1.2021). Za vstupné zaplatíte od 80-150 Kč. Jedná se zatím o nejucelenější výstavu prací tohoto sochaře a malíře.

 

Muzeum Kampa

V Muzeum Kampa můžete navštívit stálou expozici Kupka /Gutfreund: Mistři světového umění, vstupné je za 90-190 Kč nebo také zde probíhá výstava Alfonze Muchy a Pata Onera: Elusive fushion (23.6.2020 – 25.10.2020), kde je výše ceny vstupného 120-200 Kč.