Ze života Alfonze Muchy

V dnešním článku bychom vám rádi představili proslulého českého malíře Alfonze Muchu, jehož obrazy si na našich stránkách také můžete namalovat podle čísel!

Alfonz Mucha se narodil 24. července roku 1860 na Moravě, jeho styl tvorby se řadí převážně k stylu s názvem Art Nouveau. Vystudoval gymnázium v Brně a po svých 19. narozeninách odchází tvořit do Vídně jako malíř divadelních dekorací. O 6 let později začíná A. Mucha studovat výtvarné umění v Mnichově, o 2 roky později pak vyráží do Paříže na Akademii Julian.

Ve svých 37 letech poprvé vystavuje svá díla v samostatné výstavě – v pařížské galerii Bodiniere. O 9 let později odjíždí Mucha do Ameriky, kde působí jako profesor na umělecké škole v New Yorku, kde přednášel vlastní kurzy s názvem Cours Mucha. V USA se však nezdržuje až tak dlouho a 4 roky na to odjíždí zpět do rodného Česka za prací – tentokrát ho čeká práce na Slovanské epopeji.

Umírá v roce 1939 na zápal plic, kdy se jeho zdravotní stav výrazně zhoršil kvůli zatčení gestapem a doprovodným výslechům.

 

Mezi nejznámější díla Alfonze Muchy patří:

  • Slovanská epopej – soubor obrovských obrazů zobrazujících slovanské dějiny, které vznikly v polovině 20. století
  • Obraz Ovoce
  • Série obrazů Jaro, Léto, Podzim, Zima (1896)
  • Divadelní plakáty: Dáma s kaméliemi, Lorenzaccio, Samaritánka

Inspirujte se a namalujte si vlastní obraz vedený dílem Alfonze Muchy pomocí malování podle čísel! Malování podle čísel nejsou jen slepé omalovánky, naopak, každé vaše vytvořené dílo je originál, i když je předloha stejná – záleží na tahu, stylu, způsobu použití barev!  Malování obrazů podle čísel vás navíc naučí pracovat s prostorem, barvami a celkově pozvedne vaše malířské schopnosti o úroveň výš! A proč nezačít u samého Alfonze Muchy?

Vyberte si obraz jako je Zvěrokruh, Denní sen nebo Byzanská hlava!

mucha