Ze života Josefa Lady

V naší nabídce na stránkách Maluješ.cz naleznete i nádherné obrazy od českého malíře Josefa Lady, které si můžete vlastnoručně vytvořit! Pojďme si nejprve představit pár informací o jeho životě a potom také díla, které si díky Maluješ.cz můžete také sami vytvořit!

 

Josef Lada

Josef Lada se narodil roku 1887 v okolí Hrusic ve středních Čechách, pocházel ze 4 dětí, kde byl nejmladším. Jeho otec se živil jako švec, Josef Lada však tíhnul k jinému oboru – vyučil se malířem divadelních dekorací, byl samoukem v kresbě a živil se také jako karikaturista, ilustrátor, scénograf a spisovatel. Pyšní se také titulem zakladatele moderní pohádky spolu s Čapkem, Nezvalem a Vančurou.

Mezi jeho nejznámější literární díla patří například Kocour Mikeš, O chytré kmotře lišce, ilustrace Osudy dobrého vojáka Švejka, Tyrolské elegie, Krále Lávru a mnoho další. Jeho hlavní inspirací ve tvůrčí činnosti byly právě rodné Hrusice, kde vyrůstal obklopen velkým množstvím zvířat, také se do jeho tvorby prolíná inspirace Vánocemi a vánoční tématikou. Mezi typické znaky jeho děl patří výrazné specifické barvy, zaoblené lidské postavy a silné linie.

 

Josef Lada na Maluješ.cz  - obraz Podzim

Namalujte si jeden z obrazů Josefa Lady, který krásně tématicky zapadá do nadcházejícího podzimu. Užijte si trochu útulné atmosféry doma u horkého čaje nebo lahodné kávy, s plápolající svíčkou,  příjemnou dekou a pohodlném oblečení pro navození správného podzimního hřejivého pocitu – k tomu můžete přidat ještě sadu na malování obrazu Josefa Lady s názvem PODZIM od Maluješ.cz – malování podle čísel! Nám to zní jako dokonalý podzimní večer plný kreativity!Snímek obrazovky 2020-09-02 v 17.05.26

 

Nejdražší obraz J. Lady – obraz Ponocný

Pokud ovšem se už nemůžete dočkat sněhu a zimy, můžete zvolit i obraz od Josefa Lady s názvem Ponocný, na kterém je zasněžené barokní městečko v chladné noci, kde stojí ponocný zachumlaný v dlouhém kabátu doprovázený psem. Tento Ladův obraz byl namalován v roce 1947 a byl vydražen za  nejvyšší hodnotu ze všech obrazů J. Lady a to za více jak 1,2 milionů korun – stal se tedy doposud nejdražším dílem Josefa Lady. Proč si tento nádherný obraz nezkusit podle čísel namalovat a třeba ho i někomu věnovat pod stromeček?

lada