Čtyřlístek na Maluješ.cz

Čtyřlístek už dorazil i k nám na malujes.cz!

 Kocoura Myšpulína, prasátko Bobíka, zajíce Pinďu a psí slečnu Fifinku známe úplně všichni, vždyť nás svými příběhy baví již 52 let.

 Rádi bychom Vám představili pana Jaroslava Němečka, autora slavného a nejoblíbenějšího českého komiksu pro děti Čtyřlístek, který je vydáván nepřetržitě od 15. května 1969.

 

Pan Němeček se narodil 20.února 1944 v Praze. Je to český malíř, sochař, keramik a ilustrátor. Čtyřlístek vytvořil a vymyslel společně se svojí manželkou Lucií a jeho příběhy zasadil do svého oblíbeného kraje u Máchova jezera, ale i do vesmíru, budoucnosti, minulosti, prostě všude tam, kde se dá prožít zajímavé dobrodružství. To, že se Čtyřlístkem prožije více než padesát let, tedy vlastně celý tvůrčí život, pana Němečka tehdy při vymýšlení čtveřice postav ani nenapadlo, ale zájem dětí a fanoušků je trvalý, a tak pan Němeček kreslí Čtyřlístek pro každé vydání již od samého počátku dodnes.

 

Čtyřlístek je dnes velký fenomén, patří mezi nejčtenější dětské komiksy. Pro jeho fanoušky je otevřeno muzeum v Doksech i s naučnou stezkou v jeho okolí, každý z hlavních hrdinů má svou poštovní známku a dočkali jsme se i filmového zpracování.

 

Jsme velmi rádi, že Vám můžeme Čtyřlístek nabídnout i jako malování podle čísel.

 

https://www.ctyrlistek.cz/casopisy/