Gulistaan

Gulistaan je umělkyně a grafická designérka z Dillí. Od dětství inklinovala k malování, formální vzdělání získala v oboru výtvarného umění na Jamia Millia Islamia v Dillí, je jmenovanou umělkyní pro navrhování poštovních známek pro Dept. Of Posts, Govt. of India. Je hrdou držitelkou juniorského stipendia pro vynikající osobnost působící v oblasti umění, které jí udělilo Ministerstvo kultury indické vlády.

Gulistaan vystavovala svá díla v mnoha galeriích v Indii i v zahraničí, její díla byla vybrána na některé významné národní výstavy Lalit Kala Akademy, Sahitya Kala Parishad, Camlin Art Foundation, AIFACS atd. Za své obrazy získala různá ocenění. Zúčastnila se mnoha uměleckých táborů a workshopů. Její díla jsou ve sbírkách mnoha sběratelů umění, AIFACS, Lalit Kala Akademy a poštovní známky ve sbírce Národního filatelistického muzea v Dillí, srbské pošty a lichtenštejnské pošty.

Její obrazy mají zjednodušené omezené formy, ačkoli zkoumají vnitřní pocity a plodnou představivost. Pestrobarevné, těžce strukturované pozadí a monochromatické transparentní ženské postavy jsou v jejích obrazech zobrazením feministických projevů v různých podobách. Buddha je jedním z velmi důležitých námětů jejích obrazů, který je symbolem míru a harmonie. Buddhovo učení je inspiračním zdrojem jejích obrazů.

Svou uměleckou vášeň provozuje ve svém uměleckém ateliéru v indickém Dillí.

blog úvodní foto (6)

Nejprodávanější

17 položek celkem

Cena

332779
1332779

Značky

Položek k zobrazení: 17