Obrazy od Jany

Nejprodávanější

38 položek celkem

intuitivní malovaní v ledové vodě  (1)

Jana Kučerová Baštová – malířka, grafička, učitelka malby a kresby

Má cesta k malování byla v podstatě jednoduchá a daná, talent měli dědeček, maminka a bratr. Ale nikdo se tomu profesionálně nevěnoval. Maminka se mnou stále něco kreslila. Říkala mi, že jsem malovala dříve, než mluvila. Chodila jsem do různých výtvarných kroužků a ZUŠ. Takže maluji od dětství. Nejraději mám olejomalbu. Olejové barvy jsou jako živé. Umožňují pohrát si s vrstvami, a to dává život a energii obrazu.

Ze žánrů mám nejvíce ráda portrét. Dnes je ale náročné sehnat někoho jako model. Znamená to totiž minimálně 5-6 sezení a málokdo má na to čas.  Práce na portrétu podle fotografie je špatná.  Nezachytím tu správnou energii člověka. Musím cítit jeho povahu, duši a také náladu. 

Když je mi smutno nebo mi není dobře, pak mi malování pomáhá jako terapie. Ne vždy jsem s výsledkem spokojená, ale naplňuje mě to.

K malbě mne inspiruje v podstatě všechno. Díky dobrým učitelům a knihám o umění vidím krásu všude v přírodě, v životě atd. Při každé procházce si vždy všimnu něčeho zajímavého.  I každý člověk je krásný a unikátní.

Dnes se nejvíce věnují přírodě a portrétům (realismus a impresionismus). Začíná mě zajímat také romatismus a symbolismus.

Bohužel kvůli covidu zrušili oddělení vývoje desingu ve firmě, kde jsem pracovala a tak jsem našla Maluješ.cz.  Pro Maluješ zpracovávám grafické návrhy jak své vlastní tvorby tak i pro zákazníky. https://www.malujes.cz/obrazy-od-jany/. malování podle čísel je příjemný relax pro lidi kteří neumí malovat, ale chtějí něco tvořit. Dnes když mám malé miminko a starší dcera je ve školce mi tato práce velmi vyhovuje. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení